Grivel - upínací systém maček

UPÍNACÍ SYSTÉMY MAČEK GRIVEL

Mačky Grivel s vázáním Cramp-o-matic

Cramp-O-Matic:

Známý systém používaný u maček Grivel, který spočívá v použití nylonové rychloupínací páky vzadu a předního drátového dílu z nerezové oceli, který drží botu. Toto upínání se snadno nasazuje a je perfektní pro plastové boty, které mají pevnou podrážku a důkladné okraje kolem paty a špičky. Bezpečnostní pásek z nerezové oceli, vynález firmy Grivel, je permanentně nasazený na předním drátovém dílu a zabraňuje úplné ztrátě mačky v případě, že je násilím stržena z boty.

Mačky Grivel s vázáním New Matic

New Matic:

Zdokonalený systém Cramp-O-Matic, který využívá C-O-M zadní upínací díl. Plastové díly jsou spojeny na dvou předních bodech, které bezpečně drží botu, dokonce i pokud má mělkou, opotřebenou špičku nebo pokud používáte převlečné boty. Je to jednoduché a efektivní vázání, mnohem všestrannější než původní Cramp-O-Matic. Je vyrobeno ze směsi dvou plastů: černá část je silnější a nese veškeré napětí, zatímco žlutá část je měkčí a zvyšuje přilnavost k botě. Plastové díly jsou vyrobeny z materiálu Zytel DuPont - nejsilnějšího a nejodolnějšího plastu, který je v současné době k dostání a který byl vyvinut pro výrobu vázání sjezdových lyží. Samozřejmě nevydrží navždy, takže po dlouhém a intenzivním používání tyto díly, prosím, vyměňte, stejně jako byste vyměnili trekkové boty nebo lezečky.

Mačky Grivel s vázáním New Classic

New Classic:

Zdokonalené upínání Classic. Přední a zadní plastové díly jsou propojeny v jednotlivých bodech, které se dají „otevřít“, aby zjednodušily nazutí boty, a potom se bezpečně zavřou, jakmile je bota uvnitř. Systém zapínání řemínků je tak jednoduchý, že bychom ani nemuseli přikládat návod; New Classic je tedy ideální do půjčoven a pro úplné začátečníky. Tento systém maček Grivel je nekomplikovaný a spolehlivý, rychlý a jednoduchý, vyžaduje ale trochu více místa v batohu.

Mačky Grivel s vázáním GSB

GSBtm:

Nová generace upínání. GSb™ (Grivel Scarpa Binding) je bezpečnější, jednodušší a rychlejší systém k připevnění boty. Je bezpečnější, protože s GSb™ není nic, co by vyčnívalo a mohlo se tak zachytit o skály nebo v puklinách, díky čemuž by mohlo dojít k odtržení předního upínacího dílu. Je také jednodušší, neboť narozdíl od tradičních modelů nezávisí GSb™ na tvaru či (a to především) na opotřebovanosti podrážky bot. Je rychlejší než jakýkoli jiný systém – což je velice užitečné, pokud musíte mačky neustále připevňovat a sundávat. Je kompaktnější a omezuje prostor potřebný ke skladování maček Grivel.

Mačky Grivel s vázáním Ski Matic v e-shopu ZebraSport.cz

Ski Matic:

Zcela nový systém vázání určený speciálně pro výpravy na lyžích. Bere v potaz technické potřeby lezců společně s požadavky na jednoduchost a lehkost. Nový přední upínací díl je bezproblémový, neboť se snadno a dokonale přizpůsobí moderním lyžařským botám. Kompaktní skladování a minimální hmotnost při přepravě. Varování: přední vázání je vhodné pro moderní plastové lyžařské boty a nelze garantovat jeho fungování na tradičních horolezeckých botách.

 

ZebraSport.cz - Specialista na outdoorové a horolezecké vybavení on-line Sunlight systems - tvorba e-shopů